A Hamzsabégi park, vagy Hamzsabégi sétány a környék egyik értékes zöldfelülete, amely sajátos városfejlődési folyamatok miatt alakulhatott ki. Ennek a közterületi sávnak jelentős része ugyanis évtizedek óta közlekedésfejlesztési területként szerepel a különböző szabályozási tervekben. A nagy közútfejlesztési beruházások végül elkerülték ezt a környéket, a vasút bővítése pedig ezidáig váratott magára, így ez a sáv eddig beépítetlenül, kvázi zöldövezetként funkcionált.
Most, hogy a vasútfejlesztés miatt a terület egy részét fel kell használni, különös figyelemmel kell lenni a környező házak lakóira, és az általuk megszokott zöld környezetet a beruházást követően is a lehető legnagyobb mértékben, legjobb minőségben szükséges biztosítani.
Éppen ezért a Hamzsabégi parkot érintő fejlesztésről az itt élőkkel közösen, közösségi tervezés keretében születik döntés. Az alapvető cél egy szabadidős funkciókkal is rendelkező, zöld park kialakítása.
Az átültetendő fák körét részletes dendrológiai felmérés alapján határozzuk meg.
A vasúti pálya mentén, a vasúti projekt keretében épülő támfal díszítésére, zöldítésére szintén a lakosok tehetnek majd javaslatot.
Ami a terület közlekedési hálózatát illeti: egy korábban készült tanulmányterv a megépítendő vasúti támfal elé helyezte a kerékpársávot, hiszen ez a terület vasútbiztonsági okokból nem ültethető be fákkal, viszont így a kerékpársávot el lehet választani a gyalogos sétánytól, biztonságosabbá téve a kerékpárosok és a gyalogosok közlekedését is. A fenti elrendezés megtartása megfontolandó, e kérdésben is számítunk az itt élő lakosok és a kerékpáros szakmai szervezetek véleményére is.
A vasúti töltésen átjárókat nyitunk majd annak érdekében, hogy a vasút elválasztó hatását csökkentsük, a területek között jobb összeköttetés létesüljön. Ma azoknak, akik a töltés egyik oldaláról a másikra át akarnak jutni, jelentős kerülőt kell tenni. Fontosnak tartjuk ezért, hogy a töltés alatt biztonságos és kényelmes, kizárólag gyalogosok és kerékpárosok számára használható átjárók létesüljenek.
Átjáró kialakítása 4 helyen tervezett:
- a Bukarest utca – Fejér Lipót utca között,
- a Fadrusz utca – Mohai utca között,
- az Erőmű utca – Nádorliget utca között és
- a Szerémi út kanyarulatában.
